Niedawno, w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Jordanowie, nastąpiły zmiany kadrowe.

Nowym kierownikiem została Małgorzata Sularz, która pracowała w GOPS-ie od 2013 roku, początkowo na stanowisku asystent rodziny, a później pracownika socjalnego.

Pani Małgorzata Sularz jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, gdzie studiowała Psychologię w zarządzaniu oraz Zarządzanie w Sektorze Publicznym.

Zastępcą nowej pani kierownik została Agnieszka Skwarek związana z ośrodkiem od 2016 roku, a główną księgową - Zofia Ponicka, która w swym dorobku zawodowym ma obsługę księgową na zagranicznej placówce dyplomatycznej.

Nowe kierownictwo to nowe działania w zakresie pomocy społecznej. Już od stycznia 2025 roku GOPS będzie realizować program „Asystent Osobisty Osoby z Niepełnosprawnością”, o czym juź informowaliśmy w artykule z dnia 30.10.2024 r.

Pozyskane z Funduszu Solidarnościowego Ministra Rodziny i Polityki Społecznej środki w kwocie milion trzysta trzydzieści trzy tysiące złotych pozwolą objąć opieką 71 mieszkańców gminy z orzeczeniami o niepełnosprawności.

To zupełnie nowy i bardzo potrzebny program, dlatego swojej radości i satysfakcji z pozyskania tych środków nie ukrywa wójt Gminy Jordanów Artur Kudzia. Polityka senioralna i opieka nad niepełnosprawnymi stanowi bowiem priorytet w działaniach prowadzonych przez władze gminy.

Kolejnym ważnym programem, do którego przystąpiła Gmina Jordanów jest „Małopolski Tele-Anioł 2.0”.

Program realizowany jest przez Województwo Małopolskie w partnerstwie z Caritas Archidiecezji Krakowskiej, Caritas Diecezji Kieleckiej oraz Stowarzyszenie Europejski Instytut Rozwoju Regionalnego z Suchej Beskidzkiej.

Dzięki podpisanemu porozumieniu wójta Artura Kudzi z Marszałkiem Województwa Małopolskiego Łukaszem Smółką Gmina Jordanów przystąpi do prowadzenia wspólnych akcji promocyjnych i informacyjnych na rzecz osób niesamodzielnych i potrzebujących wsparcia.

W niedalekiej przyszłości gmina planuje pozyskać środki z programu resortowego Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka Wytchnieniowa”, którego celem jest odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób z niepełnosprawnościami poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach przez zapewnienie czasowego zastępstwa.

“Planujemy pozyskać także środki na wsparcie usług społecznych na tworzenie oraz rozwój już istniejących placówek wsparcia dziennego dla dzieci i młodzieży. To oczywiście nie wszystkie plany i działania jakie podejmujemy. Wszystko to robimy w trosce i dla dobra naszych mieszkańców” - podkreśla wójt gminy Jordanów Artur Kudzia.