Gminny Zespół Regionalny„Gronie" z Łętowni powstał w 2016 roku. Kierownikiem zespołu jest Regina Wicher, etnolog z wykształcenia, zapalona regionalistka. Zespół jest prowadzony przy wsparciu Gminnego Ośrodka Kultury w Jordanowie. Kierownikiem kapeli, którą tworzą nie tylko dzieci, ale również dorośli, jest Wojciech Kubasiak. Repertuar zespołu opiera się na kulturze ludowej górali kliszczackich. Do Zespołu Regionalnego „Gronie" należą dzieci i młodzież z całej Gminy.
Zespół Gronie występował na wielu lokalnych imprezach m.in. Dożynkach Gminnych, Gminnym Kolędowaniu, Dniu Dziecka, Babiogórskiej Jesieni w Zawoi, Święcie Borówki w Zubrzycy Górnej. Promował naszą Gminę na Ogólnopolskim Festiwalu o Puchar Czarnych Diamentów w Katowicach, Przeglądzie Dziecięcych Zespołów Folkorystycznych w Wiśle.
Gronie mają na swoim koncie kilka występów i sukcesów m.in.w Sidzinie na konkursie Folklor Podbabiogórza, organizowanego przez LGD Podbabiogórze w 2018 i 2019 roku - III miejsce. Bartłomiej Jochymek jako solista na powiatowych przeglądach Podbabiogórskie Posiady w 2017i 2018 roku zajął II i I miejsce. Reprezentował również nasza Gminę na Sabałowych Bajaniach w Bukowinie Tatrzańskiej, gdzie zajął I miejsce.
Ania Stopa w kategorii gawrdziarze na Babiogorskie Posiady w 2016 i 2017 roku zdobyła I miejsce, w 2018 II miejsce, natomiast na Sabalowych Bajaniach w Bukowinie w 2016, 2017 i 2018 zdobywała III miejsce. Z kolei Adam Kołodziejczyk jako gawędziarz w Podbabiogorskich Posiadach w 2018 i 2019 roku zdobył II i I miejsce, zaś Marysia Kołodziej jako instrumentalista w 2019 roku zdobyła na Babiogórskich Posiadach III miejsce.
Ponadto grupa śpiewacza Zespołu Gronie w składzie: Patrycja Brutanek, Iwona Wróbel, Magdalena Hanusiak, Agnieszka Hanusiak, Małgorzata Worwa i Marlena Wróbel zdobyła w 2017 roku wyróżnienie podczas Babiogórskich Posiadów w Zawoi podobnie jak instrumentalistka - Amelia Brzana z Osielca oraz gawędziarz – Łukasz Wiśniewski z Łętowni, a także solistka w kategorii młodzieżowej - Magdalena Wróbel z Łętowni.