SOŁECTWO toporzysko

 Pierwsze udokumentowane wzmianki o Toporzysku pochodzą z XVI wieku. Jest to malownicza wieś o charakterze górskim, położona między Pasmem Policy, a Pasmem Podhalańskim Beskidu Żywieckiego. Otaczają ją wzniesienia Łysej Góry, Hyćkowej Góry i Góry Ludwiki. Z tych szczytów okalających wieś rozciągają się przepiękne widoki na Babią Górę , Lubońi Tatry.

Ciekawym miejscem w Toporzysku jest stary Park Dworski z bardzo ciekawym drzewostanem. W Niestety, nie zachowały się tu żadne zabudowania. Jedyną pozostałością po dworze jest figura Matki Bożej wykuta na kamieniu, ufundowana przez jednego z właścicieli Toporzyska – M. Górkiewicza.


Na terenie Toporzyska istnieje Ośrodek Jazdy Konnej „Bór” oferujący odwiedzającym m.in. zajęcia jeździeckie, zajęcia z hipoterapii, konne wycieczki po okolicy, a także gościnne pokoje z wyżywieniem. Można tu zdobyć uprawnienia instruktorskie w zakresie jazdy konnej, a także poznać prężnie rozwijającą się sekcję kawaleryjską, która kultywuje tradycje 3 Pułku Strzelców Konnych.


Sołtys:

Anna Ryś

adres: Toporzysko 384, 34-240 Jordanów

telefon:  (18) 28 73 257


Członkowie Rady Sołeckiej:


Marian Halak

Karolina Kozar

Stanisław Kulak

Zofia Łazarz

Karolina Pyrtek 

Wiesław Pyrtek


Wykaz gospodarstw agroturystycznych:

Majchrzak Urszula 
34-240 Jordanów Toporzysko 200 
tel. (018) 28 73 723


Waligórska Katarzyna 

34-240 Jordanów, Toporzysko 454 

tel. (018) 28 73 832

kalendarium wydarzeń

preloader dla kalendarza
inwestycje gminne

MAPA INWESTYCJI

>

NA SKRÓTY