Stowarzyszenie Motocross Team Rapacz o krótszej nazwie Klub MTR Osielec jest organizacją zrzeszającąosoby uprawiające sporty ekstremalne, typu motocross, cross country i snov-cross, działającą nieodpłatnie z siedzibą w Osielcu 396.

Klub został założony 20 stycznia 2007 roku a oficjalnie wpisanyzostał do KRS dla Krakowa Śródmieście w Krakowie 13 kwietnia 2007 pod numerem 00000278715i ma charakter stowarzyszenia. Od 27 sierpnia 2009 roku jestteż Organizacją Pożytku Publicznego.

Ogromnym krokiem w rozwoju klubu było jego wejście w poczet członków rzeczywistych Polskiego Związku Motorowego w dniu 19 czerwca 2007 roku. Przynależność do PZM daje zawodnikom prawo do wyrabiania licencji zawodniczych a tym samym stawania się zawodnikiem licencjonowanym, co daje im prawo startu w renomowanych zawodach ogólnopolskich typu Puchar Polski, Mistrzostwa Polski w motocrossie i w cross country orazprawo do reprezentowania Polski w sporcie motocrossowym pozajej granicami np. w zawodach międzynarodowych, ADAC i europejskich. 


Głównymi celami klubu jest:

 1. Krzewienie wiedzy i kultury motoryzacyjnej.
 2. Propagowanie sportu motocrossowego, snov-mobilowego oraz pojazdów czterokołowych.
 3. Realizacja współzawodnictwa sportowego. 
 4. Organizowanie i ułatwianie członkom i sympatykom stowarzyszenia motocrossowego uprawiania motocrossu.
 5. Organizowanie wyjazdów na imprezy motocrossowe dla członków stowarzyszenia. 
 6. Rozwijanie więzi koleżeńskich wśród członków stowarzyszenia motocrossowego.
 7. Pomoc i ochrona interesów osób zmotoryzowanych. 
 8. Organizowanie zawodów i imprez motorowych, snov-mobilowych oraz pojazdów czterokołowych. 
 9. Organizowanie szkoleń i treningów mających na celu podniesienie kwalifikacji osób zainteresowanych.
 10. Organizowanie festynów, zawodów sportowo-rekreacyjnych.


W kilkunastoletniej działalności MTR Osielec, klub może się pochwalić wspaniałymi wynikami swoich zawodników:

 • w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w motocrossiepo dziewięciu sezonach tytuły mistrzowskie i wicemistrzowskieotrzymało kilkudziesięciuzawodnikówTeamu Rapacz
 • w Pucharze Polskiw motocrossie po siedmiu sezonach: jeden złoty puchar, trzy srebrne i jeden brązowy
 • w Mistrzostwach Polski w motocrossie po siedmiu sezonach: jeden tytuł mistrzowski, pięć tytułów vicemistrzowskich i cztery tytuły drugiego vicemistrza
 • w Mistrzostwach Polski w Cross Country: jeden tytuł II vicemistrza
 • w snov-crossie Mistrzostw Słowacji: jeden tytuł mistrza
 • w Mistrzostwach Czech: jeden tytuł II vicemistrza
 • w Mistrzostwach Strefy Polski Południowej w klasyfikacji klubowej przez osiem kolejnych sezonów Klub MTR Osielec miał tytuł mistrza strefy


Klub MTR Osielec może się pochwalić zawodnikiem, który w kadrze narodowej reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy. Wspaniały dorobek Teamu Rapacz klub zawdzięcza ciężkiej pracy zawodników związanej z treningami i z profesjonalnym przygotowaniem motocykli do startów oraz ich rodzinom, które ponoszą ogromne koszty. Pomoc dla zawodników ze strony klubu, Gminy Jordanów czy sponsorów jest wyraźna, ale niewystarczająca do pokrycia wszystkich kosztów. Z tego powodu zawodnicy i ich rodziny często muszą prywatnie finansować karierę.

Klub MTR Osielec jest jedynym klubem na południu Polski, który już przez dziewięć lat jest organizatorem jednej z rund Mistrzostw Strefy Polski Południowej w motocrossie - odbywa się ona na terenie gminy Jordanów, na torze motocrossowym mieszczącym się na górze Przykiec. Zawody te co roku cieszą się dużym zainteresowaniem kibiców. Startują w nich zawodnicy z całej Polski, a także sportowcy z zagranicy. Jest to bardzo widowiskowa i pełna emocji impreza sportową. Dużą część startujących stanowią sami zawodnicy z klubu MTR Osielec.