Koło Gospodyń Wiejskich w Toporzysku zostało założone w 1955 roku. Niestety. Wszelkie zapiski i pamiątki spłonęły w pożarze. Wiadomo natomiast, że od samego początku członkinie działały bardzo prężnie. Na uwagę zasługuje garnek do robienia soków, który w dawnych latach był nowością i dużym rarytasem. Panie pożyczały go między sobą i przyrządzały świeże napoje. Do głównych zadań należała również hodowla kurcząt, organizacja kursów gotowania i pieczenia oraz współtworzenie imprez tj. Dożynki i Jasełka.


Aktualnie do „Niezłych Ziółek” należy 20 pań, 5 członków honorowych oraz dzieci i młodzież. Koło jest trzypokoleniowe. Przewodniczącą jest Zofia Gruca, skarbnikiem Teresa Jaromin a sekretarzem Małgorzata Kowalczyk Mysza. Cała grupa od trzech lat spotyka się w tak zwanym „Gminnym Domku”, określanym również „Domkiem KGW”. Obiekt znajduje się w sąsiedztwie boiska sportowego. Panie pilnie dbają również o wspólny ogródek gdzie sadzą zioła i kwiaty.

KGW w Toporzysku działa bardzo intensywnie. „Niezłe Ziółka” do każdego wydarzenia przygotowują się z wyprzedzeniem, dbając o najdrobniejsze szczegóły. Panie przykładają dużą uwagę na przykład do ubioru, który zazwyczaj jest jednolity u każdej członkini. Koło realizuje projekty kulinarne, zielarskie, a także rękodzielnicze. Członkinie zbierają się w zależności od potrzeb i okoliczności. Zazwyczaj są to dwie zbiórki w miesiącu. Częściej gdy odbywają się na przykład próby śpiewu.


Gospodynie z Toporzyska organizują różne spotkania towarzyskie - między innymi ważne urodziny, dzień kobiet a także święto Matki Boskiej Zielnej. Działają czynnie również przy imprezach gminnych, a także uczestniczą w najważniejszych uroczystościach kościelnych i procesjach.

Przed Świętami Wielkanocnymi „Niezłe Ziółka” organizują zajęcia bibułkarskie. Zdarza się również, że poszczególne panie prowadzą warsztaty w ośrodku kultury - ostatnio były na przykład wypiekane faworki wspólnie z dziećmi. Co więcej na zamówienie wykonywane są bramy weselne. Dla podtrzymania tradycji gospodynie chodzą w zapusty, odwiedzając sponsorów i ofiarodawców.


W ostatnich latach KGW z Toporzyska brało udział w konkursie twórczości ludowej „Podbabiogórze” gdzie w kategorii bibułkarstwo zdobyło drugie miejsce. Członkinie chętnie spotykają się przy miejscowych kapliczkach na wspólne śpiewanie majówek i modlitwę różańcową.

„Niezłe Ziółka” chętnie korzystają również z nowoczesnych technologii. Koło prowadzi własną stronę na Facebooku, a członkinie komunikują się za pośrednictwem popularnego Mesendżera. Bywa i tak, że panie uczą się zdalnie pieśni dożynkowych.