GKS Świt Osielec na piłkarskiej mapie regionu funkcjonuje już od ponad 20 lat. Wszystko zaczęło się w 1999 roku. Świt Osielec rozgrywki rozpoczął od udziału w klasie C w sezonie 1999/2000. Na pierwszy, historyczny awans zawodnicy z gminy Jordanów czekali do 2003 roku. Od tego czasu GKS ze zmiennym szczęściem rywalizuje na piłkarskich boiskach notując zarówno spadki jak i promocje, a wszystko pomiędzy B i C-klasą.


Obecnie GKS Świt Osielec posiada cztery grupy piłkarskie, w których trenuje łącznie ponad 70 zawodników. Klub prowadzi nie tylko zajęcia dla seniorów, ale również szkoli młodzików, trampkarzy i juniorów młodszych. Warunki do pracy są dobre, bo murawa na stadionie w Osielcu spełnia wymagania piłkarzy.


Geneza powstania boiska sięga 1999 roku. Klub rozpoczął więc rywalizację w rozgrywkach od razu na własnym obiekcie. Stadion zlokalizowany jest w miejscu, w którym we wcześniejszych latach mieszkańcy korzystali z dzikiego boiska do siatkówki. Plac przez lata ewoluował, aż stał się oficjalnym miejscem rozgrywania meczów piłkarskich. Prawdopodobnie we wcześniejszych latach na tym terenie znajdowała się pierwotnie skocznia do skoku w dal.


Od początku funkcjonowania klubu grono prezesów tworzyli kolejno Krzysztof Działek, Jacek Zaręba, Kazimierz Kowalcze, Dariusz Kardaś, Wojciech Traczyk oraz Zenon Jancarz. Trenerami byli Tomasz Hudziak, Paweł Pałasz, Zygmunt Kabończyk, Andrzej Świątek, Władysław Kot, Jerzy Czarny, Stanisław Klimala, Tomasz Polak, Kazimierz Hornik, Zdzisław Gacek, Witold Romanowski oraz Marcin Kopacz.


Kontakt: 692 170 111

Facebook - https://www.facebook.com/SwitOsielec/