Klub Sportowy w Naprawie powstał 12 lipca 1999 roku i początkowo obejmował sekcję piłki nożnej. Gremium założycielskie tworzyli Tadeusz Liczko, Adam Matejko, Andrzej Handzel i Henryk Święchowicz. Ostatni wymieniony objął stery i został prezesem klubu. Funkcje tę pełni nieprzerwanie do dzisiaj. Początkowo klub funkcjonował pod szyldem KS Napravia Naprawa. 20 marca 2011 roku drużyna zmieniła nazwę na KS Unia Naprawa.


W pierwszych latach klub nie posiadał własnego boiska, ani żadnej infrastruktury. Drużyna została zgłoszona do rozgrywek w sezonie 2000/2001, a zmagania rozpoczęła od walki w C-klasie Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej. Spotkania w roli gospodarza rozgrywano na obiekcie w Spytkowicach.

Przełom przyniósł rok 2002. Mieszkańcy Naprawy mogli wreszcie cieszyć się własnym boiskiem. Pieniądze niezbędne na zakup działek pod budowę obiektu pozyskiwano między innymi organizując festyny. Ta tradycja kultywowana jest nadal, a imprezy klubowe cieszą się dużym powodzeniem wśród mieszkańców okolicznych miejscowości.


Pierwszy awans do B-klasy piłkarze z Naprawy wywalczyli dzięki dobrym występom w sezonie 2002/2003. Jedyny spadek przytrafił się w rozgrywkach 2008/2009. Był to jednak tylko wypadek przy pracy, co piłkarze udowodnili już rok później. Naprawianie wygrali wszystkie mecze, strzelili rywalom aż 60 bramek, a stracili zaledwie 10. W efektownym stylu powrócili do B-klasy.

Do sukcesów klubu należy zaliczyć również awans do baraży o A-klasę w sezonie 2016/2017. We wspomnianym sezonie piłkarze przegrali zaledwie dwa z dwudziestu dwóch rozegranych spotkań ligowych. Awans wymknął się jednak z rąk na dziesięć minut przed zakończeniem drugiego meczu barażowego.

Triumfy odnosili również zawodnicy grup młodzieżowych. W latach 2003/2004 a także 2004/2005 juniorzy młodsi zajmowali pierwsze miejsce w swojej lidze. Podobnie było już z nową generacją zawodników w sezonie 2014/2015.

Sezon 2020/2021 był najlepszy w dotychczasowej historii klubu. Zespół zajął pierwsze miejsce w lidze i wywalczył awans do Klasy A. Podczas sezonu Naprawianie przegrali tylko raz - w ostatnim meczu. 

Aktualnie zespół seniorski występuje w podhalańskiej klasie A. Drużyna posiada ogrodzony stadion wyposażony w blisko 200 miejsc siedzących, 6 masztów oświetleniowych oraz profesjonalny system nagłośnienia. Z obiektu korzysta blisko 60 zgłoszonych do gry zawodników.


W 2002 została powołana drużyna tenisa stołowego. Z przerwami działa ona do dziś. Aktualnie w sekcji trenuje 30 zawodników we wszystkich grupach wiekowych. Seniorzy swoje mecze rozgrywają w V lidze. Treningi i mecze domowe organizowane są w szkolnej sali gimnastycznej.